تبلیغات
فرهنگ جامع شیعه - روحانی رئیس جمهور ومنتقدین-قسمت دوم
همه چیز ، همه کار، هرنفس و...فقط برای عبادت خداوند منان. آیه 56 سوره ذاریات. انگیزه خلقت بشر

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 23 آبان 1394-04:44 ب.ظپرونده سازی برای جاسوسان
توهین به برخی از روزناه ها
توهین به قوه قضائیه


سه شنبه شب112/ 08/ 94، خبرگزاری سازمان صدا و سیما از عملیات سازمان اطلاعات سپاه برای بازداشت "تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت های امریکا و انگلستان" خبر داد.
  

به گزارش دولت بهار، فیلم منتشر شده از جلسه روز 4 شنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی، حاکی از واکنش تند او به عملیات اخیر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

بر اساس فیلم منتشر شده از جلسه هیات دولت، حسن روحانی یک نهاد امنیتی را به پرونده سازی علیه افراد بازداشتی متهم کرده است.

رئیس دولت در این باره می گوید: "بیخود نرویم چند نفر را به بهانه‌ای بگیریم، پرونده‌سازی کنیم، بعد آن پرونده را در کشور بزرگ کنیم و بگوییم این خط، جریان نفوذ است."

سه شنبه شب، خبرگزاری سازمان صدا و سیما از عملیات سازمان اطلاعات سپاه برای بازداشت "تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت های امریکا و انگلستان" خبر داد. 

این خبرگزاری نوشت: "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی هفته جاری، چند تن از اعضای شبکه نفوذی همکار با دولت های متخاصم غربی را که در فضای مجازی و مطبوعات کشور فعال بودند، بازداشت کرد."

در ادامه شبکه اطلاع رسانی راه دانا، نزدیک به یک نهاد امنیتی، تعداد افراد بازداشتی را 5 نفر اعلام کرد. به گفته راه دانا آفرین چیت ساز، ستون نویس روزنامه ایران از جمله افراد بازداشتی است. این پایگاه خبری وی را فردی نزدیک به مسئولان وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی معرفی کرد. 

از احسان مازندرانی مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان و عیسی سحرخیز به عنوان دیگر بازداشت شدگان نام برده می شود. 

خبرگزاری صدا و سیما روز سه شنبه همچنین به نقل از "منابع امنیتی" از بازداشت "نزار زاکا" که یک تبعه آمریکایی - لبنانی است خبر داد.

این خبرگزاری نوشت: "نزار زاکا پیوندهای عمیقی با جامعه اطلاعاتی و نظامی آمریکا دارد. برخی عکسهای منتشر شده از نزار زاکا، وی را در لباس ارتش آمریکا، در پایگاه نظامی «ریورساید» در آمریکا، نشان می‌دهد. برخی منابع با اشاره به ارتباطات بسیار ویژه نزار زاکا با جامعه اطلاعاتی و نظامی آمریکا، از وی به‌عنوان یک «گنج پنهان» یاد می‌کنند."

یک تبعه آمریکایی‌ـلبنانی درایران بازداشت شد

15-سخنرانی رئیس جمهور در نمایشگاه مطوبعات روز یکشنبه مورخ 17/ 08/ 1394 تهران :

روحانی با بیان اینکه بدترین جوانمرگی جوانمرگی مطبوعات و رسانه است گفت: رسانه‌ای هنوز متولد نشده بال و پر نگشوده خود را به خوبی معرفی نکرده به دلایل واهی دچار تاخت و تاز دیگران قرار می‌گیرد

روحانی با بیان اینکه من قبلاً هم گفتم کلمه تعطیل و کلمه توقیف باید آخرین کلمات در یک رسانه باشد گفت: ما همانطور که نیازمند به نهاد رسانه‌ هستیم نیازمند به نظام مطبوعات هم هستیم؛ نظام مطبوعات شفاف، روشن، با قوانین و مقررات روشن، اگر قانون روشن باشد هر روز جمعی با به دست آوردن یک کلمه و یک جمله نمی‌خواهند با آزادی مطبوعات بازی کنند

وی با بیان اینکه نیاز به قانون شفاف، مقررات شفاف، تنبیه روشن و تشویق روشن است گفت: در همه جای دنیا آخرین قانون جزا و شدیدترین آن اعدام است البته آن هم در کشورهایی که دارای مجازات اعدام هستند؛ اولین مجازات اعدام نیست اولین مجازات جریمه است و توقیف کوتاه مدت طرف در هر جرمی یا زندن کوتاه مدت است اما اولین آن اعدام نیست

رئیس جمهور با بیان اینکه یک رسانه اگر تخلف نهاد رسانه ای را می‌گوید او تخلف کرده است گفت: این کار نهاد رسانه نه یک نهاد دیگر است؛ ما وزارت ارشاد، هیئت نظارت و قوه قضائیه داریم

وی خاطر نشان کرد" برای مطبوعات آن پایگاه‌هایی که می‌توانند سخن بگویند و قضاوت کنند که آیا از خود سخن می‌گوید یا از بیگانه سخن می‌گوید و به نفع کشور حرف می‌زند یا به نفع بیگانه حرف می‌زند یک معیاری دارد و هر مامور امنیتی نمی‌تواند معیار برای مطبوعات یا برای نشریات باشد

روحانی با تاکید براینکه ما نیازمند یک نظام قانون مقررات و یکسان‌سازی همه در برابر قانون هستیم گفت: افتخار قانون اساسی ما این است که می‌گوید همه افراد حتی رهبری معظم نظام در برابر قانون یکسانند؛ این افتخار قانون اساسی و اسلام می‌باشد، اسلام هم همین را می‌گوید که کنار میز محاکمه قاضی امام مسلمین و امیر المؤمنین با یک ذمه‌ای برابر هستند و کنار هم می‌نشینند این افتخار قضاء اسلام است که همه در برابر قانون مساوی هستند

وی اظهار داشت: مگر قابل تحمل است که در یک کشوری برخی از رسانه‌ها برای همیشه از تنبیه، توقیف، تعطیل و تهدید مصون باشند و یک حاشیه امن امنیتی دائمی برای آنها مقرر شده باشد، که نه تنها هر چه می‌خواهند بگویند بلکه گاهی هم به عنوان پلیس مخفی عمل کنند

رئیس جمهور افزود: شما از برخی از نشریات می‌فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود، کجا تعطیل می‌شود و آبروی چه کسی رفته می‌شود

وی با بیان اینکه ما برای آگاهی مردم رسانه داریم گفت: عده‌ای ادعای انقلابی‌گری و انقلابی بودن دارند، چه انقلابی بودن؟ مردم ما انقلاب کردند تا اخلاق اسلامی در این کشور حاکم شود، مردم ما انقلاب کردند تا موازین اسلام در این کشور معیار باشد، مردم ما انقلاب کردند تا خون مردم، آبرو و اموال مردم محفوظ بماند

روحانی تاکید کرد: انقلابی بودن یعنی دروغ نگفتن، آن چیزی که من میفهم این است انقلابی بودن یعنی به دیگران تهمت نزدن، انقلابی بودن یعنی چهره بزرگان این نظام که در انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی کشور تلاش کردند حفظ کردن

وی با بیان اینکه انقلابی بودن به معنای امید و اعتماد دادن به مردم است گفت: اینکه از پایگاه یک بخش از حکومت به بخش دیگری از حکومت حمله کنیم این که انقلاب نشد، یک وقتی ما انقلابی‌گری را در بعضی از نوشته جات هماهنگی راهبردی به عنوان یک اصل بسیار مهم و برای وحدت جامعه و حکمرانی سالم می‌خواندیم، حالا گاهی ما معکوس این جمله را مشاهده می‌کنیم، ناهماهنگی راهبردی بزرگترین خطری است که می‌تواند یک جامعه و کشور را تهدید کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام مطبوعات و رسانه‌ها باید در برابر قانون یکسان باشند گفت: اگر اینگونه بود ما کشور انقلابی هستیم و اگر نبود یعنی داریم علیه یک انقلاب اخلاقی و اسلامی حرکت می‌کنیم، دستگاه قضائی ما باید مأمن جامعه باشد؛ هر چیزی اشکال داشته باشد اگر نمک سالم باشد می‌شود جلویش را گرفت اما اگر یک وقتی نمک فاسد شود خیلی کار سخت می‌شود؛ دستگاه قضا پایگاه امن مردم است همه مردم آن روزی از همه مایوس شوند که از دولت، روزنامه و حتی از عالم یا استاد دانشگاه مایوس شوند.

وی با بیان اینکه آنجایی که هیچوقت و هیچکس نباید مایوس شود باب عدل و در خانه قاضی است گفت: قاضی به عنوان مامن جامعه است، بسیار مهم است که جامعه احساس امنیت داشته باشند و احساس عدالت و احساس یکسانی داشته باشند

16-چهارشنبه مورخ 17/ 10/ 93 درکنفرانس وحدت اسلامی .دکتر حسن روحانی: مگر اسلام دین سمحه و سهله و بشارت نیست و مگر پیامبر(ص) وقتی که امیرالمؤمنین(ع) و معاذ را برای تبلیغ اسلام به یمن اعزام می‌کرد، به ایشان توصیه نفرمود که اسلام را دینی سهل معرفی کنید که سخت و پیچیده نیست؟ باید اسلام رحمانی، معتدل و اعتدالی را به جهان معرفی و در برابر افراط و خشونت ایستادگی کرده و به دنیا بگوییم که اسلام دین افراط و خشونت نیست، بلکه دین مدارا است.

17-پس ازشهادت ومجروح شدن شیعیان نیجریه بدنبال حمله ارتش به مسجد شیعیان دراواخر آذرماه 1393-یک بام و دو هوای تاسف بار روحانی در برخورد با حوادث تروریستی/

در کمال تعجب و تاسف حسن روحانی طی یک تماس تلفنی با رییس جمهور نیجریه در خصوص نفت، گاز و تروریسم جهانی گفتگو نمود و تنها در دقایق پایانی گفتگوی خود با نخست وزیر نیجریه درخواست تشکیل کمیته ی حقیقت یاب برای بررسی حادثه را مطرح کرد! این در حالی است که پیش از این وی به فاصله تنها چند ساعت بعد از حادثه تروریستی پاریس بدون آنکه خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب شود، با صدور پیام تسلیت رسمی خطاب به مسئولان فرانسه نهایت تاسف خود را از این ماجرا بیان کرد و به فاصله چند ساعت بعد نیز، با تاخیری ۳ روزه، حادثه ترورستی علیه شیعیان ضاحیه بیروت را تسلیت گفت
18-وی اضافه کرد: من نمی‌دانم، در قانون اساسی آمده است که یهودی‌ها باید در مجلس نماینده داشته باشند، اما مگر چقدر آشوری، ارمنی، یهودی و ... داریم؟ بیشتر جمعیت آنها شاید به ۷۰۰۰ نفر برسد که از هرکدام از اینها یک نماینده انتخاب می‌شود، اما یک جناحی در این کشور جمعیتش ۷ میلیون تا ۱۰ میلیون است. آیا نباید نماینده داشته باشد؟

روحانی افزود: آیا قانون اساسی را اینگونه می‌خواهید تفسیر کنید؟ اسم این مجلس خانه ملت است، نه خانه یک جناح، بنابراین باید آئینه یک ملت باشد.


رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه چارچوب قانون باید مراعات شود و معیار قانون است، اظهار داشت: همه بدانیم که اداره کشور از آن ملت ایران است، صاحب این کشور مردم هستند، هیچ مقامی بدون رای مستقیم و غیر مستقیم مردم مشروع نخواهد بود.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: کارکرد سیاسی دولت یازدهم در هفتم اسفندماه روشن می‌شود.
رئیس جمهور کشورمان گفت: اگر یک جناح است و یک جناح نیست، در این صورت دیگر به انتخابات هفتم اسفندماه نیاز نداریم و آنها به مجلس تشریف ببرند!

رئیس قوه مجریه در ادامه اظهار داشت: همه دست به دست همه بدهیم وزارت کشور، دولت، شورای نگهبان، امید ایجاد کنیم، رقابت ایجاد کنیم، به همه حق بدهیم، چرا که کشور و مجلس آینده از آن همه است، البته ما به عنوان دولت اعتدال دلمان می‌خواهد معتدلین به مجلس بروند. این آرزوی ما است، گرچه در عمل باید بی‌طرف باشیم.

رئیس جمهور کشورمان افزود: احراز واقعی از آن ملت ایران است، این ملت بزرگ است که پای صندوق‌های رای می‌آید و آنکه بهتر است و به تعبیر معروف اصل است را بر می‌گزیند.

رئیس قوه مجریه گفت: همه جای دنیا سیستم‌های نظارتی و فیلتر دارند، فیلتر آنها بیشتر احزاب هستند و برای اینکه آبروی خود را حفظ کنند، بهترین فیلترها را می‌گذارند و بهترین کاندیداهای خود را معرفی می‌کنند، قانون اساسی ما سبکش به اینگونه نیست و اداره کشور را به سمت حزب نبرده است، ولی ممکن است در آینده روی این موارد فکر کنیم، چرا که در دنیا معروف است دموکراسی بدون حزب نمی‌تواند موفق باشد.

وی تصریح کرد: قانون اساسی ما می‌گوید دولت و وزارت کشور مجری انتخابات و شورای نگهبان ناظر بر آن است، خیلی باید دقت شود تا مرزها مخلوط نشوند، بهترین راه امروز همچنان گفتگو و رایزنی و مذاکره و مشورت است و من از وزیر کشور و وزیر اطلاعات و معاون اول خود خواسته‌ام که به رایزنی‌های خود با شورای نگهبان ادامه دهند.

روحانی افزود: امیدوارم همانطور که همیشه با خردورزی و ایمان به خدا کار خود را پیش برده‌ایم، دین خود را هرگز به دنیای دیگری نفروشیم و بخاطر آقا یا خانمی که می‌خواهد نماینده مجلس باشد، دین‌مان را نفروشیم و بگذاریم اخلاق در انتخابات برقرار باشد.

رئیس جمهور کشورمان گفت: برای اینکه در انتخابات پیروز شویم، هرگز به تخریب افراد دیگر نپردازیم و آبروی آن را نبریم، چرا که این چیزها با قانون اساسی سازگار نیست ، هرکس صلاحیت خود را بیان کند، دولت هم نه طرفدار حزب خاص و نه طرفدار جناح خاصی است و تلاش می‌کند تا قانون اساسی را اجرا کنند.

نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 9 بهمن 1394 11:23 ب.ظ


What causes pain in the back of the heel?
جمعه 17 شهریور 1396 01:21 ب.ظ
Can you tell us more about this? I'd care to find out some additional information.
foot pain guide
سه شنبه 13 تیر 1396 02:10 ق.ظ
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Appreciate it
foot pain cream
یکشنبه 11 تیر 1396 04:01 ب.ظ
Hello, Neat post. There's a problem with your web site in internet explorer, may
test this? IE still is the marketplace leader and a good component
to folks will leave out your wonderful writing because of this problem.
kareytraywick.hatenablog.com
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 05:25 ق.ظ
No matter if some one searches for his necessary thing,
so he/she wishes to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.
نسیم
شنبه 23 آبان 1394 05:07 ب.ظ
سلام گلم
وبلاگ خیلی خوبی داری، مطالبت عالین.
اگه دوست داشتی بیا تبادل لینک کنیم
فقط بیا و خودتو لینک کن ^_^
موفق باشی
راهنمای تبدیل وبلاگ به وب سایت
شنبه 23 آبان 1394 05:06 ب.ظ
عزیز مهربون خوبی؟ دوست داری مدیریت هاست وبلاگت دست خودت باشه به وب سایت من سر بزن تو وب سایتم قدم به قدم همه را توضیح دادم منتظرتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر