تبلیغات
فرهنگ جامع شیعه - سفارت انگلیس ،رضایت وخوشحالی غربیها از روند سیاست خارجی دولت اعتدال وتوسعه (2)
همه چیز ، همه کار، هرنفس و...فقط برای عبادت خداوند منان. آیه 56 سوره ذاریات. انگیزه خلقت بشر

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

سه شنبه 3 شهریور 1394-02:32 ب.ظچرا عملکرد دولتمردان در دولت اعتدال وتوسعه(اقتصادی وسیاسی)ودر سیاست گذاری داخلی وخارجی  مورد رضایت وخوشحالی غربیها وبخصوص امریکایی‌ها قرارگرفته است.

امام خامنه ای (مدظله العالی) : من می خواهم از زبان شما و با اجازه شما بگویم که ملت ایران از اینکه با دشمن چندین ساله خود یعنی دولت غاصب انگلیس هرگز رابطه نداشته باشد ، نه فقط متأسف نیست بلکه خوشحال است و استقبال هم می کند.".

جان کری وزیر امور خارجه امریکا بدون هیچ ابایی در رسانه‌های آمریکایی مطرح می‌کند که ما با این توافق به روحانی و ظریف کمک می‌کنیم تا در انتخابات آینده رای بیاورند
ضیافتی: اجازه فکر کردن به بازگشایی سفارت انگلیس را نمی‌دهیم
 بنام خدا
ادامه قسمت اول
 
در متن کتاب "نقش انگلیس در فتنه 88" در همین زمینه می خوانیم:"حجم مداخله‌ی مقامات ارشد بریتانیا در انتخابات دهم کشورمان بسیار سنگین بود، به‌نحوی که برای نمونه طی هفده روز اولیه (از تاریخ 23 خرداد تا 9 تیر 1388) مجموعاً سیزده بار گوردون براون نخست‌وزیر و دیوید میلیبند وزیرامورخارجه‌ی وقت آن کشور در خصوص این موضوع داخلی ایران اظهارنظر و دخالت کرده‌اند. این امر بسیار غیرمعمول است که مقامات کشورهای خارجی به‌ویژه رئیس دولت و وزیر امورخارجه‌ی یک کشور این‌چنین در مسائل داخلی کشور مستقل دیگری تقریباً به‌طور روزانه اظهارنظر نمایند."

        حالا اما به فاصله ی چند روز پس از صدور مجوز فعالیت هسته ای بی بی سی در تهران جاسوسخانه انگلیسی ها در تهران بازگشایی شده است. فیلیپ هاموند وزیر خارجه کنونی انگلیس آذرماه 93 در صحن مجلس عوام انگلیس در پاسخ به اعتراض نمایندگان به کم کاری وزارت متبوعش در زمینه بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران می گوید: "برخی مشکلات فنی وجود دارد که به سادگی قابل حل نیست. ما باید مقدار قابل‌توجهی تجهیزات! وارد ایران کنیم. بخش زیادی از تجهیزات عملیاتی سفارت ما در جریان وقایع نوامبر ۲۰۱۱ (تعطیلی سفارت) از بین رفت. اگر قرار باشد ما آن‌جا دوباره شروع به کار کنیم، نیاز داریم تجهیزات‌مان را به شیوه‌ای امن و مورد اطمینان! به آن‌جا منتقل کنیم. هنوز دو طرف بر سر شیوه‌ انتقال این تجهیزات به داخل سفارت به توافق نرسیده‌اند." حالا اما گویا دو طرف در تمامی زمینه ها به توافق رسیده اند.

       هاموند اما در این موضوعِ بخصوص، مرد خوش شانسی بود! زیرا موضوع وجود سفارت برای انگلیس در تهران آنقدر مهم بود که کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس به دلیل ضعف ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه سابق انگلیس در بازگشایی این سفارتخانه وی را بازخواست کرده و چند روز پس از این بازخواست، وی از سمت خود برکنار شده بود! کمیته مذکور در متن گزارشِ سوال از هیگ می نویسد:" نداشتن روابط مناسب دیپلماتیک با تهران موجب شده تا توانایی انگلیس برای شکل دادن تحولات کاهش یافته و نتواند اقداماتی همچون جمع آوری اطلاعات (جاسوسی) را در ایران انجام بدهد. علاوه بر این موارد به دلیل نبود روابط دیپلماتیک، انگلیس نتوانسته ارتباطات انسانی خوبی با ایرانیان که برای گسترش روابط دیپلماتیک ضروری هستند داشته باشد."

       به اعتقاد اعضای کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس، به دلیل حضور نداشتن در تهران و همچنین نبود روابط دیپلماتیک با ایران، انگلیس نتوانسته متحدان خود در خاورمیانه را در این رابطه مطمئن سازد که کاملا از دیدگاه های ایرانیان و عقاید آنها در موارد مختلف مطلع است و توانایی هدایت آنها را دارد. مطلع شده ایم که بواسطه دوره طولانی سکوت در روابط انگلیس با ایران اکنون بریتانیا کشور چندان بزرگی در ایران به حساب نمی آید.

       هاموند حالا که خیالش از بایت انتقال تجهیزات فنی به ایران، راحت شده است؛ در گفتگویی که همین حالا! با رادیو 4 بی بی سی در محل سفارت انگلیس در تهران انجام داده، می گوید:" اگر با ایرانی‌ها صحبت نکنیم، قادر نخواهیم بود در توسعه سیاست ایران تاثیرگذار باشیم!" وی ادامه می دهد:" آنچه در مورد ایران اهمیت دارد؛ رفتار ایران در قبال بازیگران منطقه چه اسرائیل و چه دیگر کشورهاست که معلوم می‌شود ایران دیگر تهدیدی برای آنها نیست!"

      بیایید وقایع را یک بار دیگر مرور کنیم. ابتدا هاموند تنها مشکل بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را انتقال تجهیزات فنی می داند، چند ماه بعد مجوز فعالیت بی بی سی در تهران صادر می شود و چند روز بعد از آن؛ سفارت روباه پیر رسماً بازگشایی می شود. آن هم در سالی که ایران دو انتخابات مهم در پیش دارد. شاید باید بیش از آنچه هستیم، هوشیار باشیم!

       همه اینها در حالی است که اعترافات صریح یکی از ماموران سفارت انگلیس؛ از نقش مستقیم این سفارتخانه در مدیریت آشوب های تهران و دیگر شهرهای ایران در سال 88 پرده برداشته است. دستگیری چند تن از اعضای رسمی این سفارت با لباس و مچ بند سبز در خیابان های تهران، اوج این فضاحت جاسوسی-اطلاعاتی را رقم زده بود. عصبانیت و واکنش مقامهای انگلیسی پس از دستگیری کارمندان سفارت انگلیس در تهران خود بیان کننده ترس آنها ازفاش شدن مسائل پشت پرده در خصوص دخالتهای مخربشان در قضایای پس از انتخابات ایران بود.

        حسین رسام تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس در دومین جلسه دادگاه متهمان براندازی نرم در مورد کیفیت اقدامات سفارت انگلیس در تهران می گوید: "سفارت انگلیس به دلیل سیاستهای خصمانه اش درایران وترس ازافشای ارتباط گیریاش بامنابع داخلی اقدام به ارتباط گیری از طریق کارکنان محلی می کند و به دستور مقام های سفارت من نیز اقدام به ارتباط گیری می کردم."

       وی ادامه می دهد: من حدود ۱۳۰ مرتبط داشتم که متعهد شدم تعداد آنها را به ۱۸۰ نفر برسانم و تماسهای من با آنها در اماکن عمومی، رستورانها و کافی شاپها با هزینه سفارت انگلیس بود که مطالب مورد گفت و گو در این جلسه ها نیز به اطلاع مقامهای لندن می رسید.  وی تصریح میکند: "«توماس برن» نفر دوم سفارت انگلیس درزمینه ارتباط گیری و تأمین بودجه نقش بسیار ویژه ای داشت." رسام در مورد هماهنگی سفارت با بی بی سی فارسی برای القای تقلب در انتخابات ایران می گوید: "گزارش هایی در تهران تهیه می شد که برای وزارت خارجه انگلیس ارسال می گردید که برخی از آنها تبدیل به سیاست ها می شد و توسط شبکه بی بی سی اجرا می شد. طبق دستور،سفارت ازکارمندان محلی خواسته بود در اغتشاش ها حضور یابند. پاتریک دیویس کاردار سفارت نیز در راهپیمایی خیابان انقلاب تادانشگاه صنعتی شریف حضورداشت."

      حالا و با چراغ سبز دولت  قرار بر حضور دوباره انگلیسی ها در خیابان های تهران شده است و هر کسی به حضور آنان اعتراض کند، به زندان می رود. سخنگوی نیروی انتظامی که به دستور دولت وظیفه سرکوب دانشجویان را داشت؛ در تشریح برخورد با دانشجویان انقلابی معترض به بازگشایی سفارت انگلیس در خیابان فردوسی می گوید:"چند نفر خودسر! که به هیچ صراطی مستقیم نبودند، به کلانتری ارجاع و سپس آزاد شدند." هر چه هست، انگلیس اکنون در خیابان فردوسی خیمه زده؛ می خواهد دوباره شغالها را به جان ایران بیندازد ولی هاموند هنوز هم از شعارهای روی دیوار سفارت می ترسد! که اگر نمی ترسید نیازی به ضرب وشتم معترضان توسط دولت نبود. ما این را خوب می دانیم «مستر هاموند»!

    ولذا باید با پیروی و رعایت از قانون از بروز و ظهور یک فتنه انگلیسی جدید جلوگیری شود، گفت: دولت باید بداند که در صورت هرگونه فعالیت در این زمینه زیر سوال قرار خواهد گرفت وباید دانست که  بازگشایی سفارت انگلیس بدون توجه به مفاد مصوبه مجلس شورای اسلامی امری کاملا غیرقانونی است و دولت مجوزی برای بازگشایی این سفارتخانه در ایران ندارد.

       در قانون مصوب مجلس صراحتا این نکته ذکر شده که دولت انگلیس باید بصورت رسمی سیاست‌هایش را در قبال کشورمان تغییر دهد و از ملت ایران عذرخواهی کند این در حالی است که این کشور تاکنون نه تنها به تغییر  مواضع خصمانه‌اش علیه کشورمان اقدام نکرده بلکه هیچ گونه عذرخواهی از ملت ایران نداشته است وحال که محتوای قانون و مصوبات مجلس پیرامون بازگشایی سفارت انگلیس عملی نشده است هرگونه اقدامی در خصوص بازگشایی این سفارت امری خلاف قانون است و دولت باید بداند که در صورت هرگونه فعالیت در این زمینه زیر سوال قرار خواهد گرفت و کارشکنی‌های دولت انگلیس پیرامون بحث هسته‌ای کشورمان ،چه قبل از مذاکرات و چه پس از آن هنوز هیچ‌گونه تغییر موضع عملی تغییر نکرده است و اقدامات دولت در جهت بازگشایی سفارت انگلیس در کشور نشان‌دهنده خوش‌بینی بی‌جهت آنها نسبت به انگلیسی‌هاست و قدری ساده‌انگاری است که اجازه داده شود سفارت انگلیس با وجود عملکرد قبلی‌اش در انتخابات گذشته و اقدامات مداخله‌گرانه‌اش در مسائل انتخاباتی که در نهایت موجب رقم خوردن فتنه ۸۸  شد آن هم در آستانه انتخابات مجلس بازگشایی شود و زمینه را برای استفاده از فتنه‌گران در داخل کشور نیز فراهم کند  و باید با پیروی و رعایت از قانون از بروز و ظهور یک فتنه انگلیسی جدید جلوگیری شود، 

     چنانچه انگلیسی ها در قبال عملکردشان پیرامون فتنه 88 از ملت ایران عذرخواهی کرده و  تغییر رویکرد و مواضع خصمانه‌شان نسبت به ایران را به صورت رسمی اعلام کردند می‌توان برای بازگشایی سفارت انگلیس در کشور موافقت صورت بگیرد البته در کنار این موارد باید مراقبت از رفتار دیپلماتیکی آنها نیز بطور دقیق انجام شود.

پایان

نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 3 شهریور 1394 02:41 ب.ظ


ed dysfunction remedy
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:27 ق.ظ
ayurveda treatment erectile dysfunction http://viagralim.us ayurveda treatment erectile dysfunction !
I blog frequently and I truly thank you for your information. This great article has truly peaked my interest. I will book mark your blog and keep checking for new details about once per week. I opted in for your Feed too.
chocolate
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 01:36 ب.ظ
It's not my first time to pay a quick visit this web page, i am visiting this web
site dailly and get pleasant data from here everyday.
What causes pain in the back of the heel?
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:26 ق.ظ
Heya this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding expertise
so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 03:43 ق.ظ
Piece of writing writing is also a excitement,
if you know afterward you can write otherwise it is difficult to write.
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:15 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!

Appreciate it
جدول اکسل
دوشنبه 9 شهریور 1394 09:14 ب.ظ
سلام دوست خوبم وب جالبی داری
منم یه وبلاگ در مورد الکترونیک دارم که مطالب آموزشی بروز الکترونیک رو توش میزارم اگه خواستی برای پیشرفت علم الکترونیک کشور عزیزمون ایران وبمو لینک کن تا جوونامون در عرصه الکترونیک پیشرفت کنن چون الکترونیک تو دنیای امروز حرف اول رو می زنه و ما یه خورده عقبیم - منتظرتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر