تبلیغات
فرهنگ جامع شیعه - داعش یعنی؟؟
همه چیز ، همه کار، هرنفس و...فقط برای عبادت خداوند منان. آیه 56 سوره ذاریات. انگیزه خلقت بشر

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

جمعه 7 فروردین 1394-02:10 ب.ظداعش یعنی؟؟

*-القاعده

*-بوکوحرام

*-جبهه النُصرَه

*-ارتش آزاد سوریه، جبهه اسلامی سوری

*- داعش یا دولت اسلامی عراق و شام

*-فعالیتهای داعش

*-داعش یعنی

د= دلار

ا= امریکا

ع= علیه

ش= شیعه

بنام خدا

آنچه بعنوان داعش وفعالیتهای ضدانسانی وبرخلاف عفت واخلاق اسلامی وبرضددین ودرمخالفت با انبیاء واولیاء الهی و خارج ازچارچوب مکتبی ادیان الهی واسلام ناب محمدی(ص) وعلیه اسلام ومسلمین وبخصوص مذهب شیعه دردوسه سال گذشته درکشورهای اسلامی منطقه درجریان است وبا یک بررسی وتحلیل ساده ودقیق می توان فعالیتهای این گروه را درراستای سیاستهای اختلاف افکنی وجنگ افروزی وقتل وغارت دربین فرق ومذاهب اسلامی وحتی گروههای غیر اسلامی وسیاست گسترده وعمیق امریکا واسرائیل دردین ستیزی علیه اسلام مسلمین رد یابی کرد ، نام گذاری داعش براین گروه صحیح به نظر نمی رسد.

با تعریف سیاستمداران ورسانه های غربی وضد سلام ، داعش یعنی ، دولت یاخلافت اسلامی عراق وشامات(سوریه).

این تعریف بنا بر دلائل زیر دروغ است وهدف اصلی تشکیل دهندگان وحامیان این گروه منحرف نمودن افکار عمومی ازماهیت اصلی داعش ودر راستای تشدید اختلافات وتقویت دین ستیزی ازطریق خود مسلمانان میباشد.

*-القاعده که توسط اسامه بن لادن درسال1366 در شهر پیشاور تاسیس شد و باحمایت عربستان وامریکا درافغانستان وپاکستان فعالیت داشت ودربرخی از کشورهای اروپائی و لیبی و سومالی و مصر و سوریه شاخه سازمانی وسیاسی داشت.

*-بوکوحرام. به زبان هوسه به معنی تحصیل غربی حرام است) با نام رسمی (به عربی: جماعة أهل السنة للدعوة والجهاد) یک گروه مسلح و تندرو اسلامی در کشور نیجریه است

گروه بوکو حرام در سال 1381 توسط محمد یوسف در مایدوگوری بنیان‌گذاری شد ودرتاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳پنج کشور درگیر جنگ با گروه تروریستی بوکوحرام (نیجریه، چاد، کامرون، نیجر، و بنین) در بیانیه پایانی نشست مشترک خود متعهد شدند برای مبارزه با این گروه تروریستی ۸ هزار و ۷۰۰ تن نیرو تشکیل دهند.

در اسفند ۱۳۹۳ ابوبکر شکائو، رهبر گروه بوکوحرام با انتشار پیامی صوتی در اینترنت به طور رسمی بیعت خود را با ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده دولت اسلامی (داعش) اعلام کرد.

*-جبهه النُصرَه در برخی منابع فارسی جبهه نصرت یک گروه اسلام‌گرای جهادی در سوریه است که با شبکه القاعده هم‌پیمان است واین گروه حدود سال 1388 شده ورهبر کنونی این گروه ابومحمد الجولانی نام دارد.

دولت ایالات متحده آمریکا در دسامبر ۲۰۱۲ این گروه را یک سازمان تروریستی و نام مستعاری برای القاعده در عراق اعلام کرد.

*- داعش یا دولت اسلامی عراق و شام  یک گروهی شورشی فعال است که در عراق و سوریه حضور فعال دارد و بخش‌های بزرگی از شمال سوریه و عراق را در تصرف خود دارد. این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از جهادگرایان سلفی جداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق و سوریه و دیگر گروه‌های شورشی مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده‌است.

الزام لغو موافقت‌نامه سایکس–پیکو توسط داعش،داعش بر این عقیده می‌باشد، مرزهای کنونیِ بین کشورهای اسلامی که حاصل تجزیه امپراتوری عثمانی است، نتیجه موافقت‌نامه منعقدهٔ سایکس–پیکو بین فرانسه و بریتانیا است و باید برچیده گردد و

ائتلاف (دروغین) جهانی علیه داعش

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت: چهل کشور برای تشکیل ائتلاف علیه داعش اعلام موافقت کردند. هدف از این ائتلاف هماهنگی و همکاری در مورد تهدیداتی است که داعش بوجود می‌آورد. این کشورها نقش‌های متفاوتی خواهند داشت، البته تمامی آنها به طور مستقیم از عراق حمایت نظامی نمی‌کنند. ائتلاف به دنبال قطع درآمد و جلوگیری از حمایت خارجی و ایدئولوژیکی داعش است و ایران در بین این ۴۰ کشور نیست و ده کشور عرب، عربستان سعودی، بحرین، مصر، عراق، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر و امارات متحده عربی در این نشست حضور داشتند. این کشورها برای همکاری با آمریکا علیه گروه دولت اسلامی (داعش) اعلام آمادگی کرده‌اند.

جنایات جنگی

تخریب مساجد و آرامگاه‌ها

صدور نفت

تبلیغات و جنگ روانی

به ادعای «انتخاب» داعش در زمان اعلام خلافت در عراق و سوریه اقدام به تولید خبر و گزارش در اینترنت، تهیه فیلم‌های تبلیغاتی و حتی فروش تی‌شرت‌هایی با آرم «داعش» و تبلیغ گسترده آن در فضای مجازی در سطح دنیا کرد. استفاده و چاپ نقشه جهان، عبارات «الدولة الاسلامیة»، «لا اله الا الله» و «محمد رسول الله» بر روی پیراهن‌ها و تی‌شرت‌ها یک نمونه دیگر از این کارهاست. این تیشرت‌ها با آرم گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام، در برخی فروشگاههای ترکیه و کشورهای جنوب شرق آسیا دیده شده است.

در جنوب هند تحقیقات درباره پیراهن‌های دارای آرم داعش که شماری از جوانان با آنها عکس انداخته و سپس در فیس بوک منتشرکردند، مشخص کرد فرد اصلی یک حامی فعال این گروه است که سعی می‌کرده مغز جوانان مسلمان هندی را برای جنگ در عراق شستشو دهد.

استفاده از اینترنت

این گروه از اینترنت به عنوان ابزاری برای تبلیغ و پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند. بر طبق گزارش‌ها، از ۹ ژوئن که حملات نظامی این گروه شروع شده، تعدادی حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر و فیسبوک ایجاد شده که ادعا می‌کنند «نماینده داعش در عراق و سوریه» هستند و به منتشر کردن اخبار، تصاویر و فیلم‌های مرتبط با این گروه می‌پردازند که بعضاً به زبان‌هایی از جمله فرانسوی و انگلیسی هستند. البته این حساب‌ها به صورت رسمی از طرف داعش تأیید نشده است. تعداد قابل توجهی از این پیام‌ها، از کشورهایی همچون کویت، عربستان سعودی و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارسی منتشر شده است. دولت عراق برای جلوگیری از تأثیر این تبلیغات در فضای مجازی، دسترسی به این شبکه‌های اجتماعی را محدود کرده است.

چاپ اسکناس و گذرنامه

داعش در تیر ۱۳۹۳ اعلام نمود که شبکهٔ تلویزیونی جدیدی با نام «دابق» را در شهر موصل عراق راه‌اندازی کرده است. این شبکه اخبار و اطلاعاتی را در خصوص جنگ‌ها در عراق و سوریه طی دوره گذشته پخش می‌کند. درسال1393  فاش شده بود که عربستان سعودی کارشناسانی را به موصل فرستاده تا شبکه تلویزیونی وابسته به گروه داعش را راه بیندازند.

ناکارآمدی در اداره دولتی شهرهای تحت اشغال

استفاده می‌کند.[۱۱۲]

آموزش خلبانِ هواپیمای جنگنده

در ۲۵ مهر، دیده‌بان حقوق بشر در سوریه گفت که خلبان‌های ارتش صدام حسین که به گروه حکومت اسلامی (داعش سابق) ملحق شدند در حال آموزش دادن به اعضای این گروه برای استفاده از سه فروند جنگنده به غنیمت گرفته شده از ارتش بشار اسد هستند. دیده‌بان حقوق بشر در سوریه، که مقر آن در لندن است خبر داد، این نخستین بار است که ستیزه جویان اسلامگرا جنگنده‌ها را به پرواز در آورده‌اند. خلبان‌ها جنگنده‌ها را بر فراز پایگاه هوایی «الجراح» در شرق شهر حلب به پرواز درآورده‌اند. اعضای این گروه بارها با استفاده از هواپیماهای میگ-۲۱ و میگ-۲۳ که از ارتش سوریه به غنیمت گرفته‌اند پرواز کرده و سپس به

سوزاندن خلبان اردنی

محکومیت و سر بریدن قاضی‌القضات دادگاه شرع داعش

ارز پولی تازه

در ۲۳ آبان ۱۳۹۳ داعش اعلام کرد قصد دارد ارز پولی خاص خود را وارد تبادلات پولی کند. ارز تازه «دینار اسلامی» نام دارد. یک سایت نزدیک به «دولت اسلامی»، نوشت که ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده دولت اسلامی دستور ضرب سکه‌های تازه را صادر کرده است تا «سیستم پولی استبدادی رایج» که «الگوی نظام اقتصادی غرب» است و «مسلمان‌ها را به بردگی کشانده» تغییر کند. شورای دولت اسلامی حکم ابوبکر بغدادی را تایید کرد.

روابط داعش و بعثی‌ها

سران سابق حزب بعث عراق و سازمان شبه‌نظامی بوکو حرام هم از فعالیت‌های داعش حمایت کرده‌اند.

به ادعای «تابناک» یکی از فرماندهان، بعثی تکریتی، که در روزهای اخیر در شمال سامرا دستگیر شده است، مطالبی را درباره «تروریست‌های بعثی» فاش کرده است. وی گفته افرادی که به داعش موسوم هستند، هم‌اکنون نقش فداییان صدام را برای فرمانده لشکرهای سابق صدام بازی می‌کنند.[

واکنش گروههای اسلامی به اقدامات داعش

عدنان العرعور، از علمای منتفّذ سلفی در سوریه، در واکنش به اقدامات داعش، در مصاحبه‌ای بیان کرد:

برای ما روشن شده‌است که نیروهای داعش همه توافقات را زیر پا می‌گذارند و به کشتن مجاهدین راه حق مبادرت می‌ورزند. آنها خائنانی هستند که تلاش می‌کنند تا با تکفیر علمای امت اسلامی را از وجود علما پاک کنند.

دکتر علی قره‌داغی، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای اسلام، در پاسخ به اقدامات داعش در کشتار کردها و غیرنظامیان در سوریه، در مصاحبه‌ای بیان کرد: «ما برخوردهای ضد راهبان مسیحی را محکوم می‌کنیم و با اقدامات تروریستی مخالف هستیم

آیت‌الله سیستانی، مرجع تقلید شیعه، از شیعیان خواسته تا «سلاح بردارند و با پیکارجویان افراطی مبارزه کنند». سخنگوی او اعلام کرده‌است که «شهروندانی که قادر به حمل اسلحه هستند، وظیفه دارند که در دفاع از کشور و مردم خود و اماکن مقدس، به نیروهای امنیتی کشور بپیوندند.

بابررسی نحوه تشکیل ، بررسی اهداف وآرمان گروههای نام برده شده وسایر گروههای مشابه، مدت فعالیت، کمیت وکیفیت ارتباط گیری با امریکا، اسرائیل وعربستان وکمیت وکیفیت برخورد سازمانهای جهانی با این گروههای ضد بشری، عدم هرگونه تطابق عملکرد ورفتاراین گروهها با اسلام ومسلمین وفعالیت گسترده وفراتر وماقبل وبعدی این گروهها درکل منطقه وحتی اروپا وبی ارتباط بودن آن با سوریه وشام ، تفسیر نام داعش به دولت اسلامی عراق وشام صحیح نیست ودروغ محض است ونام واقعی آن این است.

داعش یعنی

د= دلار

ا= امریکا

ع= علیه

ش= شیعه

همه این فراز ونشیب ها وگروهها وادمهای آن توطئه وسناریوی امریکا واسرائیل علیه اسلام ومسلمین وبخصوص شیعه است.

دشمن اصلی اسلام ومسلمین فراموش نشود.
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -


How do you get Achilles tendonitis?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:32 ق.ظ
If you would like to take a good deal from this post then you have to apply such techniques to your won weblog.
ندا
جمعه 7 فروردین 1394 04:05 ب.ظ
سلام خوبیبه وبت سرزدم میشه به وبم سربزنی
خانه دوست کجاست
جمعه 7 فروردین 1394 03:52 ب.ظ
عجب دنیاییست!
در کله پزی ها هم 'زبان' از 'مغز' گرانتر است،درست مثل جامعه ای که چرب زبان ها از عاقلان ارزشمندترند...
سلام
پیش من هم بیاین خوشحال میشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر